Byliśmy na Mistrzostwach Świata i Pucharze Polski!

Byliśmy na Mistrzostwach Świata i Pucharze Polski!

W tym roku nasze akrobatki wzięły udział w dwóch dużych imprezach:

Puchar Polski i Mistrzostwa Świata Fit-Kids oraz Grand Prix Aleksandry Kobielak - European Championship w Fitness Sportowym.

Festiwal Sportu w Skarszewach to corocznie weekend pełen wrażeń, a zwłaszcza tych sportowych i to na najwyższym poziomie. 28 października kadra Akrobatyki Trójmiasto brała udział w Pucharze Polski. Na drugi dzień młodzi sportowcy rywalizowali w Mistrzostwach Świata Fit Kids federacji GPA Polska. Niebywałe umiejętności naszych zawodniczek zrobiły wrażenie nie tylko na sędziach. Nie raz słyszeliśmy głośne "wow" pochodzące z widowni.

Wyniki po pierwszym dniu zawodów:

 • Iga Miękina - miejsce 9
 • Tea Moloca - miejsce 5 (awans do finału)
 • Jaśmina Samoć - miejsce 5 (awans do finału)
 • Maja Zaj - miejsce 10
 • Liliana Borowska - miejsce 12
 • Adrianna Żyła - miejsce 14
 • Zuzanna Fifielska - miejsce 8
 • Karina Lindenau - miejsce 2 oraz tytuł V-ce Mistrzyni Pucharu Polski Fit-Kids GP

Poland

 • Anna Lewandowska - miejsce 8
 • Nina Michalska - miejsce 10
 • Vanessa Matuszak - miejsce 6 (awans do finału)

Gratulujemy pięknych występów naszym zawodniczkom.

Kolejnego dnia w Mistrzostwach Świta odważyły się wziąć udział dwie nasze zawodniczki. Poziom zawodów był znacznie wyższy a uczestnicy z którymi mieliśmy okazję konkurować bardzo doświadczeni. Dla naszych dziewcząt nie ma rzeczy niemożliwych i poradziły sobie znakomicie. Wykonały swoje choreografie taneczno-akrobatyczne na miarę rangi zawodów.

Ostatecznie uplasowały się na następujących miejscach:

 • Karina Lindenau- miejsce 3 oraz tytuł drugiej V-ce Mistrzyni Świata federacji Fit-Kids GPA Poland w kategorii wiekowej do lat 12
 • Liliana Borowska- miejsce 8

🥇Złoto, 🥉Brąz, 🏅12 finalistek. Z takimi wynikami wracają zawodniczki Akrobatyki Trójmiasto z Grand Prix Aleksandry Kobielak- European Championship w Fitness Sportowym. 12-13.11.22. Kolejny rok, kolejny raz zawodnicy wskakują na coraz wyższy poziom, jednak Nasze dziewczyny nie śpią i gonią ich widowiskowymi umiejętnościami:

W kategorii FITNESS DANCE:

 • Kalina Sawicz - 6 miejsce w finale
 • Jaśmina Samoć - 5 miejsce w finale
 • Maja Zaj - wyróżnienie za udział
 • Ada Żyła - 5 miejsce w finale
 • Julia Kornatowska - 6 miejsce w finale

Kategoria FITNESS SHOW:

 • Iga Miękina - 7 miejsce
 • Tea Maloca - wyróżnienie za udział
 • Lila Borowska - 6 miejsce w finale
 • Zuza Fifielska - 5 miejsce w finale
 • Vanessa Matuszak - 6 miejsce w finale
 • Ania Lewandowska - 5 miejsce w finale
 • Nina Michalska - 6 miejsce w finale
 • Natalia Piotrowska - 4 miejsce w finale

Kategoria ACROBATIC SHOW:

 • Karina Lindenau - 3 miejsce oraz tytuł Drugiej Wicemistrzyni Europy
 • Olivia Kopczyńska - 1 miejsce oraz tytuł Mistrzyni Europy

DUET:

Olivia Kopczyńska i Natalia Piotrowska - zajęły 4 miejsce w finale Wszystkim zawodniczkom bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów! Dziękujemy za zaangażowanie dziewcząt, ich wkład i ciężką pracę na treningach.